FB
Google Plus

Aktualności

Wnętrza otulone NATURĄ

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich eliminując ryzyko wystąpienia u nich reakcji alergicznych.

Jak to osiągnąć? Wybierając do malowania wnętrz ekologiczną farbę NATURA™ o zerowej zawartości szkodliwych LZO.

Każdy z nas od czasu do czasu gubi się w gąszczu reklam. Bez specjalistycznej wiedzy nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co w spocie reklamowym lub ulotce jest faktem, a co jedynie sprytnym zabiegiem działu kreatywnego firmy. Podobne rozterki mamy podczas poszukiwania sprzętu elektronicznego, samochodu czy … bezpiecznych farb do odnowienia domu lub mieszkania. Wielość rozmaitych certyfikatów i rekomendacji sprawia, że bardzo ciężko jest w sposób przemyślany wybrać farbę, która naprawdę zagwarantuje bezpieczeństwo naszym bliskim.

Najważniejsza jest ekologiczna receptura.

Okazuje się jednak, że czasami wystarczy zadać jedno pytanie, aby znaleźć produkt, który jest obiektywnie najlepszy w danej dziedzinie.

W przypadku ekologicznych farb będzie ono brzmieć: „Która farba ma zerową zawartość lotnych związków organicznych w pełnej gamie kolorów tzn. od bieli do czerni?”

Tylko dysponując taką wiedzą nasi bliscy będą mogli poczuć się w pełni bezpieczni, a żadna reklama nie będzie nam straszna.

 

Szkodliwe LZO (lotne związki organiczne). Co to takiego?

Lotne Związki Organiczne (LZO) to szkodliwe substancje chemiczne, które powstają jako produkt uboczny w wielu procesach przemysłowych i powodują zanieczyszczenie środowiska. Przedostają się do atmosfery m.in. ze spalin samochodowych lub detergentów.

Poważnym ich źródłem są również farby i lakiery, szczególnie rozpuszczalnikowe. W reakcji ze światłem słonecznym LZO obniżają poziom ozonu, wpływając negatywnie na proces globalnego ocieplenia. Ponadto, zawierają one m.in. atomy chloru, siarki oraz bromu, które stanowią zagrożenie dla domowników.

W ostatnich latach obserwujemy ogólnoświatowy trend do redukcji emisji LZO. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, od 2010 roku maksymalna dopuszczalna zawartość LZO w litrze matowej farby wewnętrznej wynosi 30 gramów.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zastosowanie farb całkowicie pozbawionych tych szkodliwych związków.

Czy istnieje farba z zerową zawartością LZO?

Jedynym takim produktem na rynku są farby Natura 512 (pełny mat) i Natura 513 (półmat) z linii Natura™ marki Benjamin Moore, które nie zawierają LZO.

Najistotniejsze jest jednak to, że obietnica „zielonej” farby dotrzymana jest niezależnie od intensywności koloru – od bieli do czerni. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu systemowi barwienia GENNEX Platform, który bazuje na koloratnach wolnych od LZO.

Efekt?

Zero LZO w farbie + Zero LZO w kolorantach = 0

Farby Natura™ powstały z myślą o bezpieczeństwie domowników i w trosce o środowisko naturalne. Ze względu na swoje właściwości szczególnie sprawdzą się podczas malowania pokoi dziecięcych oraz wnętrz, w których przebywają osoby ze skłonnościami do alergii (niezależnie od wieku).

Farba Natura – w pełni bezpieczna i przyjazna domownikom.

Farby z linii Natura™ przeznaczone są do odnawiania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Wnętrza pomalowane Naturą™ są całkowicie bezpieczne dla domowników i emanują świeżością.

Dlaczego? Ponieważ do produkcji farb z linii Natura™ zastosowano starannie wyselekcjonowane, ekologiczne komponenty. Farba, jak i koloranty pozbawione są lotnych związków organicznych (zero LZO). Tak przygotowana formuła farby sprawia, że do minimum ograniczone zostało ryzyko pojawienia się u domowników reakcji alergicznych.

Zastosowanie opatentowanych technologii podczas produkcji farb z linii Natura™ oraz specjalny proces destylacji, pozwoliły na wyeliminowanie uciążliwego zapachu towarzyszącego malowaniu tradycyjnymi farbami. To wszystko gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowników przy pełnej gamie ok. 11000 kolorów.

Natura™ - nagrody i uznanie specjalistów.

W maju tego roku linia farb Natura™ jako pierwsza w kategorii „farby i powłoki” uzyskała prestiżowe wyróżnienie Green Good Housekeeping Seal - bardzo znanego i opiniotwórczego magazynu Green Housekeeping, który istnieje od 1885 roku.

To nieocenione źródło wiedzy na temat bezpieczeństwa produktów i ekologicznych rozwiązań. Co miesiąc po tytuł ten sięga 25 milionów czytelników. Od 1900 roku istnieje także jednostka badawcza Good Housekeeping Research Institute, która testuje produkty pod kątem ich bezpieczeństwa dla użytkowników.

Drugą równie prestiżową nagrodą jest Building Green, Inc. przyznana farbom z linii Natura ™ w 2010 roku.

Z kolei wewnętrzną gwarancją firmy Benjamin Moore & Co. jest oznaczenie Green Promise™, które umieszczane jest na etykietach produktów w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu i użytkownikom. Tytuł ten oznacza, że farby Natura™ spełniają restrykcyjne wymagania i normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS, LEED® (Leadership in Energy and Environmental Design) oraz kryteria standardu Green Seal® GS-11, odnoszące się do produktów malarskich o niskiej lub zerowej zawartości lotnych związków organicznych.

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Więcej informacji na temat marki Benjamin Moore znajdziesz na Facebooku pod adresem www.facebook.com/benjaminmoorepl .
 

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie: www.goodhousekeeping.com .

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal