FB
Google Plus

Aktualności

W rytmie koloru

Jak ważny jest dobór odpowiednich kolorów we wnętrzu? Najważniejszy. Nawet duże, przestronne pomieszczenie może zupełnie stracić swój urok, jeśli nie zadbamy o jego kolorystykę. Przekonała się o tym bohaterka najnowszego odcinka programu ''Szybkie Metamorfozy'' z udziałem marki Benjamin Moore zatytułowanego ''Salon w naturze''.
 
Właścicielka salonu, którym zajęła się ekipa „Szybkich Metamorfoz” podkreśla, że kolory jego ścian nie dawały jej spokoju. Była przekonana, że odcień, który wybrała to ècru, a ostatecznie wyszedł budyniowy. Ładny, przestronny pokój stał się nieatrakcyjny, a kolor ścian dawał wrażenie, że jest w nim mało światła, choć na jednej z nich znajduje się duże okno balkonowe. 
 
 
Z pomocą przybyła Magdalena Borowiak – Wróblewska, architekt wnętrz, autorka i prowadząca  program „Szybkie Metamorfozy”: 
 
„Naszą rolą było uwypuklenie zalet wnętrza, które dawało wiele możliwości, a jego potencjał nie został w pełni wykorzystany. Tak naprawdę wystarczył lifting części wypoczynkowej salonu, który łączy się z kuchnią. W tej metamorfozie kolor odegrał kluczową rolę. Odeszliśmy od żółto-beżowych odcieni. Nawiązując do wystroju kuchni, w której dominuje biel postawiliśmy na ten kolor w odcieniu – Horizon OC 53  i ciepły odcień szarości – Classic gray OC 23 z niezawodnej palety Off-White Colors marki Benjamin Moore.” 
 
 
Salon po przemalowaniu zmienił się nie do poznania. Stał się jasny, świetlisty i optycznie większy. Choć w jego metamorfozie wykorzystano spokojne, stonowane barwy zyskał blasku i dynamicznego, radosnego wyrazu. 
 
W jego metamorfozie użyto w pełni ekologicznych farb z serii Ultra Spec® 500 marki Benjamin Moore, które są praktycznie bezzapachowe i do minimum ograniczają możliwość wystąpienia reakcji alergicznych.
 
Dopełnieniem aranżacji były elementy wyposażenia z naturalnego drewna: dębowy stół i front szafki telewizyjnej z wyraźnymi słojami i żłobieniami. Nadały one przytulnego klimatu minimalistycznemu wystrojowi. Na tle szarej ściany telewizyjnej spojrzenie przykuwa również nieregularna w swojej formie szafka na płyty CD, stanowiąca niezwykle oryginalny akcent. Wystarczyło jeszcze kilka drobiazgów i ładnie oprawionych zdjęć, by zaakcentować zamiłowania  właścicieli salonu. 
 
 
 
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka – „Salon w naturze” z udziałem Benjamin Moore na stronie: http://benjaminmoore.pl/akademia-inspiracji/szybkie-metamorfozy/metamorfoza-4.html 
oraz śledzenia kolejnych odsłon programu na facebookowym profilu Benjamin Moore: www.facebook.com/benjaminmoorepl.
 
 
 

 

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal