FB
Google Plus

Aktualności

Vintage Wine Kolorem Roku 2011

Po długich dyskusjach grono projektantów, architektów i ekspertów ds. koloru związanych z marką Benjamin Moore doszło do porozumienia. Najmodniejszym kolorem w 2011 roku wybrany został vintage wine 2116-20, wytworny brąz pobudzony zmysłowym, ciemnym fioletem. Decyzja była o tyle trudna, że kapituła dokonywała wyboru spośród prawie 11 000 kolorów znajdujących się w ofercie marki Benjamin Moore. Miejscem debiutu nowego króla kolorów były tegoroczne targi wnętrzarskie w Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie. Vintage wine 2116-20 zaprezentowany został w trendach Envision Color 2011, w których towarzyszy mu 17 atrakcyjnych odcieni podzielonych na trzy modne zestawienia kolorystyczne: Dreamy, Spirited i Soulful.


Kolor roku 2011 znalazł się w kolekcji kolorystycznej Soulful m.in. obok klasycznego beżu hush AF-95, morskiej zieleni casco bay 2051-30. Vintage wine 2116-20 najlepiej współgra jednak ze zgaszonym pomarańczowym etruscan AF-355. Idealny duet z palety Soulful stanowią również żywa zieleń wasabi AF-430 oraz świetlisty żółty amulet AF-365. Z tej kombinacji kolorów emanuje energia i poczucie lekkości. Odcienie z kolekcji Soulful są stworzone do wnętrz, w których pojawiają się elementy orientalne i pamiątki z dalekich podróży.

Niezwykle nowoczesna i energetyczna jest paleta kolorów Spirited. Nasycona fuksja royal flush 2076-20, słoneczna zieleń grape green 2027-40 oraz niebieski lucerne AF-530 pobudzają do działania i emanują świeżością. Aby wnętrza nie były zbyt jaskrawe paleta Spirited uzupełniona została o trzy odcienie z rodziny szarości, które skutecznie równoważą kolekcję. Delikatna biel paper mache AF-25, jasny grafit storm AF-700 i czerń wrought iron 2124-10 dodadzą aranżacji modernistycznego wyglądu.

Kolekcja Dreamy to harmonijne zestawienie sześciu pastelowych odcieni, które tworzą w domu pogodny, spokojny i bardzo przyjazny domownikom klimat. Kolory z palety Dreamy zostały tak dobrane, aby można było je dowolnie łączyć we wnętrzu. Apetyczny krem etiquette AF-50 okazale prezentuje się w parze z bladym, pudrowym różem porcelain 2113-60 lub stonowanym błękitem smoke 2122-40. Bardzo eleganckim połączeniem zieleni i szarości jest odcień gray mirage 2142-50, który w kompozycji z ciepłą bielą genesis white 2134-70 i stonowanym grafitem kendall charcoal HC-166 rozświetli pomieszczenie. Dreamy to w szczególności propozycja kolorystyczna dla osób, dla których dom jest sielankową oazą i miejscem odpoczynku od codziennych problemów.Jak zamówić farby w kolorach Envision Color 2011 ?

Każdy kolor trendu Envision Color 2011 posiada indywidualną nazwę i numer identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal