FB
Google Plus

Aktualności

Shand Kydd - tapety z arystokratycznym rodowodem.

W manufakturze angielskiej marki Shand Kydd od ponad 120 lat powstają ekskluzywne tapety dla koneserów. Łączą tradycję z nowoczesnością, a projektanci marki co roku zaskakują klientów nową kolekcją wzorów.

Tegoroczna propozycja to wytworna księga „Chelsea”.

Idealna synteza elegancji z najnowszymi trendami.

Firma B.M. Polska wprowadziła do oferty kolejną kolekcję tapet marki Shand Kydd.

Wzory z księgi „Chelsea” doskonale odzwierciedlają aktualne trendy w dekoracji wnętrz przy jednoczesnym zachowaniu specyficznego, eleganckiego stylu marki.

Nowa kolekcja na rok 2013 obejmuje zestaw 79 różnorodnych wzorów. Motywem przewodnim większości tapet są kwiaty i delikatne ornamenty roślinne utrzymane w kolorystyce delikatnych pasteli. Nie zabrakło również odważnych wzorów w nasyconych odcieniach. Designerzy osiągnęli wyjątkowy efekt estetyczny, idealnie łącząc ze sobą w jednym wzorze różne struktury powierzchni oraz efektowne kontrasty metalicznych odcieni z matowymi.

Innowacyjny sposób ekspozycji poszczególnych wzorów w księdze „Chelsea” ułatwia ich zestawianie w jednym wnętrzu. Projektanci marki zaproponowali najlepsze, wysublimowane kombinacje.

Kolekcja obejmuje tapety na flizelinie („non-woven”) o wyczuwalnej, miłej fakturze. Niekwestionowaną zaletą tapet jest ich zmywalność. Zabrudzenia mogą zostać usunięte z powierzchni przy użyciu wilgotnej szmatki. W procesie produkcji tapet zastosowany został ekologiczny tusz drukarski, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko wystąpienia u domowników reakcji alergicznych.
Ponadto tapety z kolekcji Chelsea są bardzo łatwe w aplikacji, między innymi z uwagi na fakt, że powleczono je fabrycznie ciekną warstwą kleju (tapety typu „pre-pasted”). Wspomniany zabieg ułatwia zarówno klejenie tapety, jak i jej usunięcie z podłoża.

Shand Kydd – marka z arystokratycznym rodowodem.

Shand Kydd to legendarna marka tapet, która od początku kojarzona jest z charakterystycznym angielskim, wytwornym stylem i elegancją.

Swoją nazwę zawdzięcza związkom z arystokratycznym rodem Shand Kydd, z którego wywodziła się m.in. Księżna Walii Diana (była córką Frances Shand Kydd).Tę jedną z najstarszych angielskich marek tapet powołał do życia w 1891 roku sir Norman Shand Kydd, a jej pozycję w Zjednoczonym Królestwie ugruntował jego syn William.

O bogatej tradycji i prestiżu firmy świadczy chociażby fakt, że litografie przedstawiające wzory tapet Shand Kydd z lat 20-tych i 30-tych XX w. znajdują się w słynnej The Whitworth Art Galery w Manchesterze. W 2004 roku marka Shand Kydd dołączyła do kanadyjskiego koncernu Blue Mountain.

Tapety Shand Kydd z kolekcji Chelsea:
• wymiary rolki: szerokość 52 cm, długość 10 m lub szerokość 68,6 cm, długość 8,2 m (zależnie od wzoru)

Wszystkie wzory tapet marki Shand Kydd z kolekcji „Chelsea” można oglądać w wirtualnej księdze pod adresem: http://www.blmtn.com/virtual/Chelsea/

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych tapet marki Shand Kydd (należącej do koncernu Blue Mountain) jest firma B.M. Polska. Produkty marki Shand Kydd dostępne są w salonach firmowych oraz w wybranych punktach dystrybucyjnych na terenie całego kraju.

O firmie:
Blue Mountain to kanadyjski producent eleganckich tapet do wnętrz. Koncern skupia szeroką gamę uznanych marek, m.in. Imperial, Shand Kydd, Katzenbach & Wareen, Sterling Prints, Albert Van Luit & Company, Sunworthy, Waverly, Gramercy i Sanitas. Ofertę wyróżnia najwyższa jakość i  niepowtarzalny styl. Kreatywność zespołu oraz autorski system kontroli jakości sprawiły, że Blue Mountain zdobył pozycję niekwestionowanego lidera w Ameryce Północnej w segmencie tapet z 28% udziałem w rynku. 

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal