FB
Google Plus

Aktualności

JML Color - kultowe miejsce na farbiarskiej mapie stolicy.

Bartycka 175 w Warszawie.

Warszawscy miłośnicy marki Benjamin Moore doskonale znają ten adres. Kultowe, doskonale rozpoznawalne miejsce z salonem firmy JML Color, która jako nieliczna może poszczycić się tak bogatą historią i ogromnym doświadczeniem na farbiarskiej mapie stolicy.

Salon odwiedzają zarówno sławni aktorzy, artyści, projektanci, wykonawcy, jak i Klienci indywidualni. Wszyscy są zgodni co do jednego - w tym miejscu otrzymają najlepsze, legendarne farby w każdym upragnionym kolorze. Zupełnie nie istotne czy przyniosą ze sobą szal, fragment innej tkaniny, kawałek drukowanej gazety, deskę z ulubionego mebla czy kawałek tynku jako wzór.

Niektórzy pytają co oznacza nazwa JML. To skrót powstały przez połączenie pierwszych liter imion właścicieli (Jerzy, Marek, Leszek).

Salon przy Bartyckiej jest realizacją ogromnej pasji założycieli, których działalność w sektorze farb i lakierów rzecz jasna sięga znacznie głębiej w historię.   

Rok 1999 to pamiętna data” - wspomina Marek Waśniewski, współwłaściciel firmy. „Właśnie wtedy sprzedaliśmy pierwsze opakowanie ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore. Od tamtej chwili upłynęło 13 lat i patrząc z perspektywy czasu muszę przyznać, że poczyniliśmy ogromny postęp w rozwoju prowadzonego przez nas biznesu oraz promocji wyjątkowej marki Benjamin Moore. Pod auspicjami B.M. Polska rozwinęliśmy sieć dystrybucji w całej Polsce i cieszy nas fakt, że mamy bardzo lojalnych Partnerów, oddanych marce. To bardzo ważny element. Kiedyś ktoś z konkurencji zapytał mnie jak my to robimy, że tak trudno przekonać Naszych Dystrybutorów do zmiany bandery. Odpowiedziałem wówczas, iż to właśnie jest magia i siła oddziaływania ekskluzywnej marki. Drugim istotnym elementem jest sposób działania, a w zasadzie rozszerzania punktów sprzedaży w poszczególnych miastach. Aby zyskać lojalność Dystrybutorów, najpierw my musimy wykazać się tą cechą w stosunku do nich. Transparentność i uczciwość w biznesie to podstawa. Niezależnie od koniunktury rynkowej, zwiększamy sprzedaż produktów marki Benjamin Moore. Tworzymy jej historię i jesteśmy dumni z faktu wzrostu jej rozpoznawalności i popularyzacji”.       

W trakcie ostatniego roku wprowadzono szereg zmian we wnętrzu salonu, systemie identyfikacji zewnętrznej oraz w portfolio produktów. Firma przywiązuje ogromną wagę do współpracy z projektantami, architektami wykonawcami.

„Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy zasadnicze zjawisko w ogólnoświatowej gospodarce. W tradycyjnym podziale rynku na 3 główne segmenty tzn. wysoki (premium), średni i niski dokonują się zmiany w ich procentowym udziale. Drugi z wymienionych wyraźnie traci na znaczeniu i według analityków ten trend niestety może się umacniać w czasie. Jednocześnie producenci luksusowych produktów notują znaczne wzrosty sprzedaży, co bezpośrednio przekłada się na poziom osiąganych przychodów.
Najlepszym potwierdzeniem przywołanej tezy może być segment premium na rynku motoryzacyjnym, który ma się zadziwiająco dobrze. Przedstawiona powyżej sytuacja znajduje odzwierciedlenie na rodzimym rynku farb i lakierów. Marki ze średniego segmentu odnotowały gorsze wyniki finansowe. Wzrasta natomiast grono Klientów sięgających po farby z najwyższego segmentu – produkty marki Benjamin Moore. Z drugiej strony obserwujemy zwiększoną sprzedaż najtańszych farb o najniższej jakości"
– tłumaczy Jerzy Bylica, drugi z właścicieli.

Firma JML Color oferuje ekskluzywne farby marki Benjamin Moore, narzędzia malarskie kanadyjskiej marki Richard, dekoracje ścienne (przecierki, glinki, stiuki, tynki i farby strukturalne) marek Candis, Texturline i Rival, eleganckie tkaniny zasłonowe oraz ekskluzywne tapety uznanych marek, m.in. Katzenbach & Wareen, Sterling Prints, Albert Van Luit & Company, Sunworthy, Imperial, Sanitas, Waverly, Gramercy i Shand Kydd, produkowanych w koncernie Blue Mountain.

„Podczas wprowadzania zmian w salonie braliśmy pod uwagę bardzo ważny aspekt - wygodę i komfort Naszych Klientów. Dzięki temu sklep ewoluował w kierunku salonu. Jednak największą wagę przywiązujemy do zapewnienia najwyższego poziomu obsługi. Bez tego na nic zdadzą się wysiłki na budowanie najlepszej nawet oferty na rynku. Obecnie Klient wymaga indywidualnego podejścia i wyjątkowego traktowania. Sprawdzone niegdyś sposoby wymagają modyfikacji lub po prostu nie sprawdzają się już dzisiaj. Zmienia się rynek, zmienia się Klient oraz całe otoczenie mikro i makroekonomiczne w którym funkcjonujemy – musimy się do nich dostosować. Kiedyś ktoś słusznie zauważył, że świat nie zwariował – on się zwyczajnie zmienił. Ten, kto nie dostosuje sposobu swojego działania do nowych warunków wcześniej czy później wypadnie z biznesu” – wyjaśnia Leszek Kowalczyk, trzeci współwłaściciel JML Color.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia salonu i życzymy udanych zakupów !

JML COLOR
ul. Bartycka 175, paw. III
00-716 Warszawa
tel./fax: +48 22 651 05 93

e-mail: bartycka@jmlcolor.pl
www.jmlcolor.pl

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal