FB
Google Plus

Aktualności

Imka - teatr jak malowany

Założycielem teatru IMKA jest popularny aktor filmowy i teatralny Tomasz Karolak. IMKA zainaugurowała swoją działalność w połowie marca br. spektaklem „O północy przybyłem do Widawy… czyli Opis obyczajów III” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Intencją właściciela jest, aby teatr nawiązywał do chlubnej tradycji miejsca, w którym się znajduje i stał się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców Warszawy i nie tylko. Uruchomienie teatru IMKA wymagało przeprowadzenia gruntownego remontu. Sala teatralna, foyer oraz szatnie odnowione zostały przy wykorzystaniu ekskluzywnych farb amerykańskiej marki Benjamin Moore.


Nazwa teatru nawiązuje bezpośrednio do organizacji YMCA (Young Men’s Christian Association), która wybudowała gmach przy ul. Konopnickiej 6 w Warszawie. Jest to jeden z niewielu stołecznych budynków, które przetrwały okres II Wojny Światowej. Powstała w 1934 roku siedziba YMCA od samego początku swojego istnienia kojarzona była z edukacją, kulturą i sportem. Do dyspozycji warszawiaków oddane były biblioteka z czytelnią, sale teatralno-kinowe, sala gimnastyczna i bokserska, a także nowoczesny basen pływacki. Po wojnie, popularna „Imka” stała się miejscem spotkań miłośników jazzu. To tutaj w latach 1946-55 mieszkał wybitny polski pisarz i popularyzator jazzu – Leopold Tyrmand.


Począwszy od lat 60-tych stan budynku „Imki” systematycznie się pogarszał. Miejsce z roku na rok traciło swój dawny blask. Ku uciesze warszawiaków od niedawna sytuacja uległa poprawie. Za sprawą zlokalizowania w gmachu przy ul. Konopnickiej 6 teatru IMKA, klubu Centralny Basen Artystyczny oraz Teatru Buffo, poszczególne pomieszczenia są sukcesywnie odnawiane. W ostatnich miesiącach odbył się całościowy remont wnętrz zajmowanych przez teatr IMKA. „Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć choć skromną cegiełkę do przywrócenia tego miejsca dla kulturalnego życia Warszawy” – mówi Marcin Poboży PR Manager z firmy Benjamin Moore Polska, która dostarczyła farby potrzebne do dekoracji teatru.
W najbliższej przyszłości właściciel teatru IMKA zapowiada kontynuowanie prac remontowych, przy których firma Benjamin Moore Polska wyraziła chęć dalszej współpracy. Więcej informacji na temat produktów oferowanych przez Benjamin Moore Polska znaleźć można na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal