FB
Google Plus

Aktualności

Dystyngowany, nowoczesny i loftowy. Beton architektoniczny ``Colorado Concrete Effect`` marki Colorado.

 

Wielki Kanion Kolorado w stanie Arizona w USA był inspiracją dla stworzenia nowej marki efektów dekoracyjnych o nazwie „Colorado®”, która wzbogaciła ofertę firmy B.M. Polska, wyłącznego w naszym kraju dystrybutora ekskluzywnej marki Benjamin Moore. 
Ściany wąwozu, określanego mianem „cudu natury” przez miliony lat żłobiła rzeka Kolorado, nadając im zachwycający wygląd. Ich niepowtarzalna faktura to wynik szeregu procesów geologicznych, które ukształtowały kanion. 
 
Z placu budowy do wnętrz…
Początki marki Colorado® to rozmyślanie o amerykańskim wąwozie, jego zachwycającej strukturze, bogactwie niedoskonałych i jednocześnie urzekających form. Kolejnym elementem był materiał, dzięki któremu możliwe stało się tworzenie dowolnych faktur, w zależności od stylizacji wnętrza. Tu bezkonkurencyjny okazał się beton. W XX wieku dał początek rewolucyjnym zmianom w architekturze, a następnie wprost z placu budowy pewnym krokiem wkroczył do wnętrz. Najpierw zawładnął stylem industrialnym, by następnie przeniknąć do pozostałych nurtów, łamiąc w nich obowiązujące sztywne reguły. Tak narodził się beton architektoniczny Colorado® Concrete Effect. Gotowa do użycia, plastyczna masa w kolorze „loft grey” -  imitującym surowy, szalunkowy beton. 
 
Debiut w wyjątkowym stylu 
Apartament zaprojektowany przez pracownię de novo i Zbigniewa Bartmana – wysokościowiec Cosmopolitan Twarda 2/4, Warszawa
 
Pierwsza odsłona tynku dekoracyjnego Colorado® odbyła się w ekskluzywnych wnętrzach stołecznego wysokościowca Cosmopolitan Twarda 2/4. Ten nowoczesny budynek mieszkalny, zaprojektowany został przez Helmuta Jahna, jednego z najbardziej znanych światowych architektów. W jednym z apartamentów pokazowych na suficie użyto tynku dekoracyjnego Colorado® Concrete Effect
 
Apartament zaprojektowany przez pracownię de novo i Zbigniewa Bartmana – wysokościowiec Cosmopolitan Twarda 2/4, Warszawa. 
Projekt mieszkania powstał we współpracy z siatkarzem polskiej reprezentacji – Zbigniewem Bartmanem. Jest to wakacyjny apartament sportowca, w którym dominuje nowoczesny styl oraz roślinność. Faktura betonu na myśl może przywodzić morskie fale, gdyż pasta aplikowana była krótkimi pociągnięciami szpachli, co pozwoliło uzyskać ten wyjątkowo oryginalny efekt. Poza tym z sufitu zwisają zawieszone do góry dnem doniczki z żywymi kwiatami, a z jednej ze ścian mieszkania „wyrasta” mech, co nadaje wnętrzu bardzo ciekawy i jednocześnie przytulny klimat. Niezwykłym tłem dla „Colorado® Concrete Effect” jest też roztaczający się na piękną panoramę Warszawy widok z wielkich okien. 
 
Kolor „loft grey” nie tylko w loftowych wnętrzach 
Beton architektoniczny Colorado® Concrete Effect tworzy mieszanka naturalnych minerałów. To drobnoziarnisty, mineralno – akrylowy tynk, który dzięki swojej recepturze ma bardzo modny, jasnoszary odcień „loft grey”. Idealnie imituje surowy, szalunkowy beton. Oprócz swoich estetycznych zalet jest również bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, odporny na działanie mikroorganizmów oraz prosty w aplikacji. Wręcz im mniejsze umiejętności osoby go nakładającej, tym często ciekawszy efekt na ścianie. 
 
Na tle betonu, niczym jak gwiazdy na czerwonym dywanie świetnie prezentować się będą dodatki w zdecydowanych kolorach, czy designerskie meble. Bardzo dobrze „czuje się on” w sąsiedztwie gładkich, błyszczących powierzchni, stali, szkła i drewna. Na pewno pasuje do wnętrz w stylu minimalistycznym, industrialnym, czy skandynawskim, ale też może stanowić ciekawy element klasycznych aranżacji. Plastyczność betonu sprawia, że może on przybierać przeróżne faktury. Od gładkiej do chropowatej, po efekt deskowania, czy surowego szalunku. Gładka powierzchnia betonu na pewno będzie doskonale komponowała się zarówno w mniejszych, jak i dużych przestrzeniach. Bardziej urozmaicona (rozwinięta) struktura pasuje raczej do przestronnych, wysokich wnętrz, szczególnie typu loft. 
 
Wyraź siebie
Twórcy efektów dekoracyjnych marki Colorado®: tynku dekoracyjnego, trawertynu i stiuku za cel postawili sobie stworzenie takich materiałów, które dzięki swoim właściwościom nadadzą ścianom oryginalną strukturę, która byłaby nie tylko świetnym tłem dla mebli, czy dodatków, ale też sama stanowiła atrakcyjną ozdobę, przykuwającą wzrok. Ważne też było, by gotowa do użycia masa, w formie której sprzedawane są efekty była prosta w aplikacji. Podobnie jak rzeka Kolorado, która w żywiołowy sposób rzeźbiła Wielki Kanion, efekty dekoracyjne również można nakładać na ścianę kierując się  spontanicznością,  czerpiąc przy tym przyjemność z tworzenia jedynych w swoim rodzaju form, będących odzwierciedleniem duszy twórcy. Beton, choć trafił do wnętrz wprost z placu budowy nadaje im szczególny, szlachetny wyraz.  
 
Informacje o produkcie: 
Wydajność: ok. 8-1,0 kg / m2 przy dwuwarstwowej aplikacji,   zależnie od metody aplikacji oraz wybranego efektu. 
Kolorystyka: gotowy kolor „loft grey”.
Cena: 250 zł brutto/opak. 10 kg (w tym 23% VAT) 
Opakowanie: 10 kg , 20 kg  
Producent: B.M. Polska 
Dystrybutor: B.M. Polska
Więcej informacji
 

 

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal