FB
Google Plus

Aktualności

Dawno temu w Ameryce ...

Dzisiejsze salony sprzedaży, szczególnie ekskluzywnych marek, epatują elegancją, wysublimowanym kolorem i kuszą uwodzicielskim zapachem, a ich właściciele przykładają wyjątkową troskę do obsługi klientów.

Jak było dawniej? Jak wyglądała dystrybucja?

Poniżej kilka słów o początkach marki farb Benjamin Moore, której historia sięga roku 1883.

Głosy i gesty vs multimedialne obrazy.

 

Bracia Benjamin i Robert Moore, założyciele Benjamin Moore & Co. słynnego amerykańskiego producenta farb, byli w pełni przekonani o konieczności ścisłego współdziałania ze swymi partnerami w biznesie.

W ramach wsparcia w działaniach promocyjnych pracownicy firmy zachęcali właścicieli sklepów do organizowania spotkań z klientami i wspólnie przekonywali ich do malowania swych domów (wewnątrz i na zewnątrz) farbami marki Benjamin Moore.

Powyższe zdjęcie przedstawia nienaganną aranżację wnętrza z początków XIX w. jednego ze sklepów w Jefferson City, które już za kilka chwil gościć będzie tłumne grono słuchaczy.
 
Wystrojone damy  spragnione wiedzy.

 

Kapelusze i rękawiczki stanowiły obowiązkowy element ubioru pań chętnie uczestniczących w popołudniowych pokazach, podczas których poznawały tajemne arkana sztuki malowania domów.

W czasach, kiedy nie było jeszcze telewizyjnych programów poruszających tematykę aranżacji wnętrz i doboru kolorystyki, takie spotkania organizowane w samym centrum miast przyciągały rzesze elegantek. To właśnie płeć piękna stanowiła zasadniczą grupę docelową ówczesnych szkoleń.

Powyższa fotografia przedstawia spotkanie zorganizowane przez firmę „Fulton Lumber Company” w Fulton w stanie Missouri.

Wyraź to kwiatami. 

Nie, to nie sklep z kwiatami. To salon sprzedaży farb marki Benjamin Moore.

Tutaj zapomniano o opinii, według której większość punktów sprzedaży farb to ciemne, techniczne wnętrza, tak dalekie od eleganckich. Mocno rozświetlona, radosna, a jednocześnie wytworna przestrzeń ozdobiona bukietami świeżych kwiatów tworzy niepowtarzalny, przyjazny klientowi klimat.

Serdecznie witamy! 

Sprzedawca farb dumnie stoi w pełni gotowy do udzielenia każdej odpowiedzi z zakresu produktów malarskich i czynności malowania.

Ta pochodząca z 1934 roku fotografia prezentuje wnętrze sklepu firmy „A.W. Levermann Paint Store” w Corsicanna w Teksasie.

Widzimy plansze z reklamami produktów marki Benjamin Moore, a wśród nich „Security Barn Paint” czyli specjalną farbę przeznaczoną do malowania … stodół.

Koncern Benjamin Moore & Co. oferował swoim dystrybutorom plansze reklamowe praktycznie w nieograniczonej ilości jako skuteczne wsparcie promocji sprzedaży.

Betty Moore Paint Service.

W 1934 roku słynna Betty Moore (jeden z jej wizerunków przedstawia rysunek poniżej) rozpoczęła pracę w Benjamin Moore & Co.

Ta fikcyjna postać, grana przez szereg aktorek, podróżowała dookoła Ameryki nauczając i demonstrując praktycznie, jak dokonać wyboru najlepszej farby i odpowiednich zestawień kolorystycznych. Betty nie pozostawiła żadnego pytania klienta bez odpowiedzi.

Fotografie prezentują witryny punktów sprzedaży na których widać wyraźnie odniesienia do tej bardzo popularnej wówczas postaci.   

„Use Moore Paint!” 

Reklama na ciężarówce stojącej na zewnątrz sklepu firmy „Hynds - Upshaw Paint & Glass Co.” pomagała propagować hasło „Use Moore Paint”.

Zastosowany skrót myślowy nie pozostawia żadnych wątpliwości, że chodzi o farby marki Benjamin Moore.

 


 

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal