FB
Google Plus

Aktualności

Dalumak - efekt z Natury

Bywa jak pustynna burza, zachmurzone niebo lub spieniona woda. Nowy efekt dekoracyjny marki Candis – Dàlumak bez trudu naśladuje naturę. Potrafi być mroczny, radosny, ciepły i chłodny. Ozdobiona nim ściana będzie nie tylko oryginalna, ale też intrygująca. 

 
Stworzony przez włoską markę CandisATF Dàlumak to kolejna odsłona popularnego na świecie systemu dekoracji ściennych Antiche Terre Fiorentine. Wzbogacił on rodzinę efektów „Le Moderne” ATF. Wygląda jak surowy kamień, który w zależności od kąta padania światła zyskuje metaliczną poświatę.  
 
Dàlumak występuje w trzech bazach kolorystycznych: szarej, pomarańczowej i brązowej. Mogą one być modyfikowane tonerami, dzięki czemu do wyboru jest więcej wersji tego efektu. Niejednolita kolorystycznie ściana tworzy doskonałe tło dla wnętrzarskich ozdób. Ale Dàlumak może też grać pierwsze skrzypce. Odnajdzie się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. 
 
W stylu van Gogha
Ozdobienie ściany efektem Dàlumak jest bardzo proste. W tym celu można użyć wyłącznie farby-bazy ATF Dàlumak lub połączyć ją z wybranym tonerem z kolekcji ATF Classic. Przed nałożeniem dekoracji stosuje się podkład Fondo ATF Classic, który zapewnia jej przyczepność do podłoża oraz niweluje jego niedoskonałości. 
 
Aby uzyskać charakterystyczne dla efektu Dàlumak przebarwienia nakłada się go pędzlem PANNELLO CANDIS ATF energicznymi ruchami metodą „na krzyż”. Po wyschnięciu masy wygładza się ją specjalną plastikową pacą Frattazzo Preziosi o zaokrąglonych brzegach. 
Ta technika nadaje ścianie głębi i sprawia, że zyskuje ona lekko połyskującą poświatę.  Jeśli po nałożeniu farby – bazy przeciągnie się ją ryżową szczotką, wtedy Dàlumak zyskuje fakturę. Można w nim wyrzeźbić pionowe lub poziome pasy. Efekt po miesiącu staje się odporny na zmywanie wodą.  
Tu kupisz nasze efekty
 

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal