FB
Google Plus

Aktualności

Cenny Marmur

Najpiękniejsze marmury wydobywa się we Włoszech. Ten szlachetny kamień ze względu na swoją wytrzymałość oraz atrakcyjny wygląd ma bardzo wiele zastosowań w aranżacji wnętrz.

To również Włosi wpadli na pomysł uzyskiwania skały bez użycia ciężkiego sprzętu. Magia? Nie, to Nylum - nowy efekt dekoracyjny włoskiej marki Candis, który wygląda jak naturalny marmur. 

dekoracje ścienne - candis - bm polska - włochy candis - dekoracje ścienne - włochy

 

Viva marmo!

Marka Candis jest twórcą bardzo popularnego nie tylko w Europie, ale i na świecie systemu dekoracji ściennych Antiche Terre Fiorentine. Le Preziose po włosku znaczy cenny. To również nazwa rodziny efektów systemu ATF, do której zalicza się Nylum.

Dekoracja na ścianie wygląda, jakby miała zróżnicowaną strukturę i tworzy charakterystyczne dla marmuru żyłki i przebarwienia. 

 
Oglądając gotowy efekt ma się wrażenie, że jego wykonanie nie tylko pochłonie dużo czasu, ale wymaga specjalnych umiejętności oraz fachowej wiedzy o zastosowanych materiałach. Nic bardziej mylnego.
 
I jak na Włochów przystało zadbali o to, by w prosty sposób uzyskać jak najlepszy rezultat. Dlatego do stworzenia marmurowej ściany wystarczą odpowiedni podkład, którego nazwa kojarzy się raczej z włoską operą niż gruntem – Fondo ATF Perlescente (Livorno, Arezzo, Lucca, Pisa, Siena lub Grosseto) oraz farba-baza ATF Nylum.
 
Na zagruntowaną dwiema warstwami podkładu ścianę pacą o zaokrąglonych brzegach nakłada się farbę-bazę. Rozciera się ją energicznymi ruchami, dzięki czemu kolor jest niejednolity. Taka technika pozwala stworzyć charakterystyczne dla marmuru przebarwienia i żyłki.
 
Kamień o wielu twarzach
 
ATF Nylum to dekoracja o wielu twarzach. Wystarczy farbę – bazę wymieszać z jednym z tonerów dostępnych w systemie Antiche Terre Fiorentine. Marmurowy efekt dzięki bogatej gamie pigmentów może przybrać odcień ognistej czerwieni, pudrowego różu, kości słoniowej a nawet musztardowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć dwa kolory oraz samemu określić ich intensywność. 
 
 
Dla miłośników stylu glamour Candis dodatkowo przewidział pigment metaliczny – Oro Nylum Toner, dzięki któremu efekt staje się opalizujący i doskonale odbija światło. To sprawia, że Nylum odnajdzie się w każdym stylu od klasycznego po nowoczesny. 
 
candis - efekt marmuru - malowanie ścian
 
Jak skała
 
Marmurowy Nylum po całkowitym wyschnięciu i związaniu staje się odporny na zmywanie wodą. Dlatego sprawdzi się w aranżacji przestrzeni komercyjnych, jak: hotele, galerie handlowe czy biura. Produkty marki Candis produkowane są w ekologicznej, wodorozcieńczalnej technologii, dzięki czemu są bezpieczne dla użytkowników i środowiska naturalnego.  
 
Wyłącznym dystrybutorem efektów marki Candis w Polsce jest firma BM Polska. 

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal