FB
Google Plus

Aktualności

CALIENTE - Benjamin Moore prezentuje KOLOR ROKU 2018

Silny, promienny, pełen energii Caliente AF-290 jest absolutnie pewny siebie. To barwna sygnatura arcydzieł nowoczesnej architektury; puszysty dywan rozłożony przy głównym wjeździe; dostojne tło dla ksiąg w bibliotece; mocne, pierwsze wrażenie na błyszczących frontowych drzwiach. Okiełznaj witalność czerwieni!

—Ellen O’Neill 
 
 
Wczesny werdykt…
 
Director of Strategic Design Intelligence koncernu Benjamin Moore & Co., Ellen O’Neill wspomina, że wyraźne przesłanki co do wyboru koloru roku na sezon 2018 jej zespół zaobserwował podczas imprezy targowej „Maison et Objet” w Paryżu, tuż na początku roku. 
 
Tydzień wcześniej czerwień zmieniła Washington Mall w morze koloru (specyficzne odcienie nakryć głów i ubrań) podczas słynnego protestu Women’s March w styczniu 2017 r. zaraz po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. 
 
Jak mówi O'Neill: W Benjamin Moore farbę nazywamy powłoką. I to była właśnie taka wszechobecna powłoka koloru sięgająca tak daleko, jak tylko można. Po marszu, gdy siedziałam w samolocie, pomyślałam -  ten kolor jest głosem”.   
 
 
Wszechobecna... 
 
Czerwień odegrała ogromna rolę w hitach telewizyjnych - od tajemniczego, niesamowitego „Twin Peaks” do charakterystycznych, czerwonych szat w serialu „Handmaid's Tale”.
 
Czerwień widoczna była praktycznie na każdym pokazie mody już w lutym i dosłownie rozlała się na ulicach z nadejściem września. 
 
Ten energetyczny odcień odnajdziemy w błyszczących wnętrzach hali koncertowej najstarszej uczelni muzycznej w Szwecji powstałej w 1771 roku - Stockholm's Royal College of Music. 
 
 
Na fotografii powyżej widzimy czerwień, która zakręca wokół eliptycznych narożników nowo odrestaurowanego holu zaprojektowanego przez Earo Saarinen’a w roku 1962 na międzynarodowym lotnisku John F. Kennedy’ego w Nowym Jorku. 
 
Barwa niezależności... 
 
Czerwone bluzy z kapturem, sportowe garnitury, charakterystyczna odzież Issey Miyake wykonana z pojedynczej, czerwonej nici, specyficzne puchowe płaszcze Moncler’a i bandany noszone były przez członków społeczności LGBT podczas marszu Big Apple pod Musem of Modern Art w Nowym Jorku. 
 
 
O’Neill i łowczynie trendów z jej kreatywnego zespołu wszędzie widziały „czerwień”… Caliente właśnie taki był – ciepły odcień, w którym z łatwością można się zakochać.  
 
 
Ritz i Gucci…
 
„Pamiętam wizytę w nowym Ritz Bar w Paryżu i odczucia jakie wywoływała czerwień w jego wnętrzu. Z kolei w Milanie i Paryżu salony marki GUCCI wyłożone były pięknym, czerwonym aksamitem – to okrycie luksusu. Czujesz się tak, jakby we wnętrzach zawsze działo się coś niesamowicie ważnego”  - wspomina Elen O’Neill.   

Zobacz video prezentujące Kolor Roku 2018! 

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal