FB
Google Plus

Aktualności

Arborcoat Stain 638 - drewno może spać spokojnie

Sezon działkowy rozkręcił się już na dobre. Pierwsze prace porządkowe zapaleni działkowcy mają dawno za sobą. Przyszedł najwyższy czas, aby zadbać o zewnętrzne elementy drewniane domu, altanki, werandy itp. Po długiej i intensywnej zimie z pewnością wymagają one odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji. Nie obejdzie się zapewne bez gruntownego szlifowania, czy niwelowania śladów po kornikach. Na koniec najlepiej sprawdzi się lakierobejca, bo po pierwsze chroni drewno, a po drugie zapewni estetyczny wygląd podkreślający jego naturalne piękno. Przy wyborze odpowiedniego produktu szczególną uwagę należy zwrócić na jego jakość i poziom ochrony, jaki gwarantuje drewnu, a także na wachlarz dostępnej kolorystyki.


Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze technologicznie i skuteczne produkty do ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych. Dobrym przykładem jest Arborcoat® Stain 638 marki Benjamin Moore, lakierobejca nowej generacji bazująca na hybrydowym układzie spoiwa. Alkidowo-akrylowa formuła sprawia, że lakierobejca głęboko penetruje w strukturę drewna i gwarantuje mu pełną ochronę przed deszczem, wahaniami temperatur czy działaniem mikroorganizmów. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości absorberów promieniowania UV, drewno zyskuje również wyjątkowe zabezpieczenie przed działaniem promieni słonecznych. Powłoka Arborcoat® Stain 638 jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne (zarysowanie, ścieranie).


Poza właściwościami stricte ochronnymi lakierobejca Arborcoat® Stain 638 wyróżnia się walorami dekoracyjnymi. Jest to produkt półtransparentny, który podkreśla naturalne piękno drewna. Arborcoat® Stain 638 sprawi, że dalej będziemy się cieszyć oryginalnym rysunkiem drewna z jego słojami, sękami, a jednocześnie możemy zmienić kolorystykę odnawianych powierzchni. Lakierobejcę można zabarwić na bardzo wiele odcieni imitujących różne gatunki drewna. Produkt marki Benjamin Moore równomiernie barwi malowane podłoże i w efekcie uzyskujemy eleganckie, w pełni matowe wykończenie.


Lakierobejca Arborcoat® Stain 638 przeznaczona jest do ochrony i dekoracji surowych podłoży drewnianych znajdujących się na zewnątrz budynków. Może być stosowana m.in. do ogrodzeń, płotów, konstrukcji, balustrad, mebli ogrodowych, altan, krokwi, belek, elewacyjnych okładzin drewnianych, werand i tarasów. Produkt szczególnie polecany jest do miękkich gatunków drewna (sosny, cedru). Na podłożach poziomych wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie powierzchni wodorozcieńczalnym, akrylowym lakierem Arborcoat® Stain 636. Arborcoat® Stain 638 jest produktem wodorozcieńczalnym, barwionym w innowacyjnym systemie Gennex Platform, przy wykorzystaniu kolorantów, które nie zawierają szkodliwych lotnych związków organicznych (LZO).

Informacje o produkcie:
•    Wydajność: ok. 10 m2/l
•    Cena: od  76 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT).
•    Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal