FB
Google Plus

Aktualności

Advance - emalia inna niż wszystkie.

Najskuteczniejszym, a w związku z tym najpopularniejszym produktem malarskim do odnawiania powierzchni drewnianych i metalowych są emalie alkidowe.

Bardzo dobrze sprawdzają się one podczas odnawiania futryn, ram, okiennic, czy starych mebli. Zazwyczaj charakteryzują się one dobrą rozlewnością i właściwościami wypełniającymi.

Malowanie tradycyjnymi, rozpuszczalnikowymi emaliami alkidowymi nie jest jednak pozbawione wad. Wszyscy kojarzymy drażniący zapach unoszący się w powietrzu przez wiele dni po malowaniu czy zżółknięte futryny, które jeszcze niedawno były śnieżnobiałe. Po zakończeniu prac malarskich zawsze mamy problem z czyszczeniem pędzli, wałków i rąk.

Nie należy również zapominać o negatywnym wpływie emalii rozpuszczalnikowych na środowisko naturalne, a także zdrowie domowników i wykonawców (silna emisja LZO).

Nowa generacja emalii alkidowych.

Recepta na udoskonalenie emalii alkidowych była znana od dawna: trzeba zastąpić zawarte w nich rozpuszczalniki organiczne wodą. Wiele firm nie podołało niezwykle trudnej sztuce skutecznego połączenia wody z olejem (alkidem). Pierwszą marką, której ta sztuka się powiodła jest amerykański Benjamin Moore. Wodorozcieńczalna, ekologiczna emalia alkidowa Advance™ Satin 792  to niewątpliwy przełom technologiczny w dekoracji powierzchni drewnianych i metalowych.


Advance™ Satin 792 to najnowszej generacji emalia alkidowa, której receptura, w przeciwieństwie do dostępnych na rynku emalii, nie bazuje na szkodliwych rozpuszczalnikach organicznych.

Zastosowanie wodorozcieńczalnej formuły pozwoliło na wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu kojarzonego z tradycyjnymi emaliami alkidowymi. Ponadto, do minimum ograniczony został mało estetyczny efekt żółknięcia powłoki malarskiej. Bardzo skomplikowany technologicznie proces zastąpienia rozpuszczalników wodą sprawił, że emalia Advance™ Satin 792 marki Benjamin Moore jest produktem ekologicznym, bezpiecznym dla zdrowia domowników i wykonawców. Emalia barwiona jest w innowacyjnym systemie Gennex Platform, bazującym na kolorantach pozbawionych lotnych związków organicznych.

Emalia Advance™ Satin 792  przeznaczona jest do dekoracji i ochrony uprzednio pomalowanych lub zagruntowanych podłoży drewnianych i metalowych eksponowanych wewnątrz budynków. W szczególności można ją stosować do odnawiania drzwi, mebli, futryn, boazerii, elementów wykończeniowych (np. listew przypodłogowych, balustrad, poręczy, etc.) oraz ścian (np. malowanie lamperii).

Doskonałe parametry.

Emalia Advance™ Satin 792 charakteryzuje się doskonałą rozlewnością, właściwościami wypełniającymi, tiksotropią (nie spływa z powierzchni pionowych), bardzo dobrą siłą krycia i wysoką wydajnością. Produkt marki Benjamin Moore tworzy gładkie, satynowe wykończenie. Pomalowane powierzchnie są wyjątkowo odporne na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne. Malowanie emalią Advance™ Satin 792 jest łatwe i przyjemne, dlatego nie sprawi problemów nawet amatorom. Zastosowanie emalii umożliwia szybkie i wygodne czyszczenie narzędzi po malowaniu, które w przeciwieństwie do produktów rozpuszczalnikowych można umyć ciepłą wodą.

Informacje o produkcie:
•    Wydajność: ok. 12 m2/l
•    Kolorystyka: ok. 11 000 kolorów
•    Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal