FB
Google Plus

Marki

Początki marki Richard sięgają roku 1890, w którym Alfred Richard rozpoczął działalność w mieście Saint-Denis-sur-Richelieu w Kanadzie.

W roku 1890, Alfred Richard wraz ze swoim bratem postanowili wykorzystać wiedzę i umiejętności nabyte w pracy dla firmy Hyde produkującej narzędzia malarskie. Otworzyli własny biznes w Quebec, w Kanadzie. Tak powstała marka Richard.

W roku 1942 rodziny Gregoire oraz Pnafili przejęli biznes, który do tej pory pozostaje w rękach ich trzeciego pokolenia. Pod koniec roku 2003 Richard opanował ponad 85% kanadyjskiego rynku ręcznych narzędzi, służących do przygotowania podłoża przed malowaniem i tapetowaniem. 

W roku 2006 A. Richard przejął znanego producenta i dystrybutora pędzli oraz wałków malarskich - firmę Roultech

Obecnie firma A. Richard G.P. to jeden z największych, światowych producentów narzędzi, z portfelem produktów przekraczającym ponad 1 200 pozycji asortymentowych. Richard eksportuje produkty do 14 krajów co z roku na rok wpływa na wzrost świadomości marki wśród odbiorców. 

Ergonomiczne rozwiązania w połączeniu z innowacyjnym wzornictwem produktów, zostały docenione przez szerokie grono Wykonawców na całym świecie zarówno w sektorze szeroko pojętego przemysłu jak i w sektorze DIY.

Istotny element polityki marki stanowi troska o środowisko naturalne.

Wyłączny dystrybutor marek:

Zastrzeżenia prawne. Designed by eFRESH. Powered by CMS HYDRAportal